Lekce

Poweryoga je dynamický styl zaměřený na posílení a protažení celého těla. Při hodině dochází k intenzivnímu spalování tuků a posilování svalů. Poweryoga přispívá k protažení, posílení a zeštíhlení svalů, také odstraňuje svalové disbalance. Učí pracovat s dechem podporuje kloubní flexibilitu a schopnost koncentrace. Každá hodina je zakončená relaxací.

Jemná jóga je určena jak začátečníkům, tak i těm kteří cvičí pravidelně a zároveň jim vyhovuje pomalý proud hodiny. Během lekce si protáheme celé tělo, zahřejeme se pozdravy slunci a nebudeme se vrhat do krkolomných pozic. Posílíme střed těla a celý
stabilizační systém. Rozhýbeme všechny velké klouby. Vše v jemném
proudu dechu.

Tyto lekce jsou odlišné od poweryogy tím, že se asánám věnujeme stejným dílem, jako pranjámě a meditaci. To vše je přínosné nejen pro tělo, ale i pro duši.

Jóga pro začátečníky je určená všem, kteří chtějí začít a vyzkoušetsi jógu, uvolnit záda a zklidnit mysl. Naučíme se plný jógový dech
a vše vysvětlíme od začátku.
Hodina trvá 60 minut a všechny pozice jsou vysvětleny a podrobně popsány s názornou ukázkou. Všechny věkové kategorie jsou vítány.

Cílem jógové terapie je nastolení rovnováhy mezi tělem a myslí. Primárně se zaměřuje na oslabené, nebo špatně fungující či nemocné orgány, orgánové soustavy. Jednotlivými cviky navrací jogína do fyzického, ale i psychického normálu.

Vinyasayoga vychází z asthanga vinyasa jógy a patří mezi dynamické styly.  Buduje flexibilitu, sílu a vytrvalost. Vinyasa je spojena s hlubokým dýcháním, které je provázeno pohybem a proto zahřívá tělo a rozproudí v nás energii a uvolní nežádoucí toxiny. Každá hodina je trochu jiná, upravená s ohledem na lunární kalendář.

Cvičení jógy s dětmi je zcela jiné než cvičení s dospělými. Dětská jóga je hravá, lehká, zábavná, rytmická a vtipná, probouzí fantazii a rozvíjí pohybové dovednosti. Často se v průběhu cvičení opírá o nějaký příběh či pohádku. Lekce jsou vedené tak, aby v nich nebyly prvky soutěživosti, ale naopak podporovaly u dětí radost z pohybu. Vhodné pro děti od 3-6 let.

Máte-li sedavé zaměstnání, bolesti zad, ochablé břišní svalstvo nebo jste po porodu. Právě pro vás je vhodná jóga pro střed těla. Zaměřuje se na správnou aktivaci svalů středu těla, dech a celkové postavení celé postavy.

Meditace jsou určeny všem, kteří si chtějí odpočinout a nabrat novou životní energii. Setkání začíná jemným protažením a dále bude pokračovat meditací.

Cvičení s vlastní vahou těla je zaměřené jak na aerobní, tak i na anaerobní zatížení jednotlivých svalových skupin. Hlavním záměrem je posílit a formovat problémové partie, jako je břicho, stehna zadek a ruce. Cviky jsou jednoduché, ale efektivní. V průběhu cvičení budeme dbát na správné provedení cviků. Hodina je strukturovaná klasicky - zahřátí, protažení, posilování ve třech sériích, závěrečný strečink a vydýchání. Cílem není odcházet vyčerpaní a bolaví, ale s dobrým pocitem z dobře odvedené práce a dobitý energií.

NAPIŠTE NÁM

info.manta.studio@gmail.com


SDÍLEJTE S NÁMI

ZAVOLEJTE NÁMDALŠÍ PROJEKTY:

videouložiště: https://www.mantajogapremium.cz/

PONDĚLÍ-SOBOTA

studio k 1.12.2022 ukončilo činnost
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!